zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Poznaj niesamowite właściwości kawy odchudzającej 09-07-2020

Według najnowszych badań co drugi dorosły Polak cierpi z powodu nadwagi. Sprzyja temu niska aktywność fizyczna, brak dyscypliny oraz zła dieta i zbyt częste stołowanie się w restauracjach typu fast-food. 

czytaj całość

Leżanka drewniana ? modny i praktyczny dodatek do nowoczesnego salonu kosmetycznego 09-07-2020

Leżanka najczęściej kojarzy nam się z wizytą u lekarza. Nic dziwnego, w końcu leżanka medyczna jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdego gabinetu. Jeśli jednak na myśl o leżance, w twojej głowie pojawia się przestarzała kozetka lekarska, czas zapoznać się z najnowszymi modelami adresowanymi nie tylko do sektora medycznego, lecz także do salonów kosmetycznych i spa. Oprócz kozetek na metalowym stelażu dużą popularnością cieszą się leżanki drewniane, które harmonijnie współgrają z wyposażeniem wnętrza, a przy tym wprowadzają przytulną i przyjazną klientowi atmosferę.

czytaj całość

Opryszczkowe zapalenie jamy ustnej 09-07-2020

Opryszczkowe zapalenie jamy ustnej jest chorobą zakaźną wywoływaną przez wirus opryszczki zwykłej HSV-1. Wirus przenosi się drogą kropelkową oraz kontaktową. To oznacza, że można się nim zarazić, stojąc bliskiej odległości od osoby chorej, a także podczas dotykania zmian skórnych.

czytaj całość

Leczenie nawracającego zapalenia zatok 09-07-2020

Zatoki przynosowe są powietrznymi przestrzeniami zlokalizowanymi wewnątrz kości czaszki. U człowieka wyróżniamy 4 pary zatok: szczękowe, czołowe, sitowe oraz klinowe. Każda z nich komunikuje się z jamą nosową, co umożliwia ewakuację wydzieliny oraz wentylację.

czytaj całość

Co każdy pacjent powinien wiedzieć o chorobie refluksowej przełyku? 09-07-2020

Choroba refluksowa przełyku (GERD) związana jest z cofaniem się treści pokarmowej (tzw. refluks) z żołądka do przełyku, czemu towarzyszy nieprzyjemne uczucie zgagi – palenia za mostkiem. Objawami, które mogą współwystępować, są: nudności, kwaśny posmak w ustach, odbijanie, wzdęcia, ból nadbrzusza, a nawet chrypka i kaszel. GERD częściej występuje u kobiet w ciąży, osób otyłych oraz dorosłych prowadzących szybki i stresujący styl życia.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.09-07-2020

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!09-07-2020

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 09-07-2020

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 09-07-2020

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?09-07-2020

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość