zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach - co warto o nich wiedzieć? Funkcja, niedobory, suplementacja. 17-10-2019

Witaminy stanowią specyficzny rodzaj biokatalizatorów poszczególnych reakcji chemicznych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

czytaj całość

Jaki wpływ na jakość snu ma piżama? 16-10-2019

Często szukamy magicznych sposobów na wyspanie się, podczas gdy rozwiązanie problemu może znajdować się naprawdę blisko. Jak blisko? Okazuje się, że za nieprzespane noce może odpowiadać nawet piżama. Sprawdziliśmy, jaki wpływ na jakość snu ma piżama.

czytaj całość

Czy olej CBD może zredukować niepokój? 16-10-2019

W ostatnich latach olej kanabidiolowy (CBD) stał się popularną receptą na niepokój. Część osób używa oleju CBD, żeby ulżyć sobie w trudach codzienności. Inni leczą nim poważne schorzenia, w tym zespół lęku uogólnionego.

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 16-10-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Bezsenność ? diagnostyka zaburzeń snu 16-10-2019

Problem z bezsennością i złą jakością snu ma wiele osób. Przyczyny są różne, od emocjonalnych i związanych ze stresem, po najróżniejsze schorzenia. Warto sprawdzić, czy nie cierpimy na obturacyjny bezdech senny!

czytaj całość

CO ŻYJE W POLSKICH KRANACH ? 16-10-2019

Jak badana jest polska kranówka? Podczas analizy wody niemożliwe jest śledzenie wszystkich organizmów chorobotwórczych, które mogły w niej zamieszkać. Analizuje się tylko „bakterie wskaźnikowe” (należą do nich: 1-bakterie grupy coli, 2-bakterie E.coli, 3-paciorkowce kałowe, 4-Clostridium). 

czytaj całość

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?16-10-2019

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?16-10-2019

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 16-10-2019

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Choroby wywoływane przez chlamydie16-10-2019

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość